آیت‌الله معلمی تأکید کرد: نقش دانشگاه‌ها در انجام فعالیت‌های بنیادی و اساسی کشور چاپ

alt

امام‌جمعه قائم‌شهر گفت: دانشگاه‌ها برای انجام فعالیت‌های بنیادی و اساسی در کشور نقش پررنگ و بااهمیتی دارند.

 

به گزارش روابط عمومی واحد قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی صبح امروز در دیدار نوروزی رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر از حضور دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در مدیریت و خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان استان مازندران که نقش پررنگ و تأثیرگذاری در منطقه داشتند، قدردانی کرد.

 

وی با توجه به مدیریت خوب و جهادی میرامید هادیانی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر که در چنین رخدادی نخستین رئیس واحد منطقه بود که وارد صحنه شد و با احساس مسئولیت و به‌کارگیری تمام امکانات دانشگاه در صحنه حضور داشت، از وی و دیگر رؤسای واحدهای دانشگاهی استان خواست تا با نشاط و شادابی امیدوارکننده و با همین روحیه و انگیزه برای پرورش جوانان با دانش‌های گوناگون تلاش کنند و آنان را تحویل جامعه دهند.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، تأثیر علم بر توسعه و رونق کشور را بسیار مهم دانست و افزود: اگر امروز کشور ایران در بحث صنایع دفاعی پیشرفت کرده، فقط به‌دلیل دانش و علم بالایی است که در سال‌های اخیر به‌دست آورده است.

 

امام‌جمعه قائم‌شهر ادامه داد: پایه و اساس تمام پیشرفت‌های کشور در تمام زمینه‌های اقتصادی, اجتماعی, سیاسی و ... از دانشگاه است.

 

معلمی با توجه به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند «آبادانی, سلامت و پیشرفت یک کشور در سایه سلامت و موفقیت دو ارگان دستگاه قضا و دانشگاه است»، گفت: اگر این دو دستگاه فعالیت خود را سالم و بدون حاشیه انجام دهند، کشوری آباد خواهیم داشت.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به شکوفایی رسیدن استعدادهای برجسته و امکانات بالقوه کشور را وظیفه دانشگاه‌ها دانست و گفت: عمده شکوفایی استعدادها, شادابی و سرزنده‌کردن علم, تنوع رشته‌های مختلف صنعت و هنر در تمام ابعاد باید از سوی دانشگاه‌ها اتفاق بیفتد.

 

وی به شعار سال ۹۸ اشاره و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر دانشگاه‌ها باید با ظرفیت‌های موجود و توان مضاعف خود هدفی را که امام خمینی(ره) وصیت و مقام معظم رهبری در سخنان‌شان بیان کردند، محقق کنند.

 

معلمی بیان کرد: کشور در سال‌های اخیر توانست با تمام قوا مقابل تمام نقشه‌ها, دسیسه‌ها, تحریم‌های اقتصادی و نظامی ایستادگی کند و اکنون نیز با ارائه بیانیه گام دوم انقلاب، تمام دستگاه‌ها به تناسب شرایط کاری خود باید نسبت به تحقق‌یافتن آن احساس مسئولیت داشته باشند.

 

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/